Miehet avoin, 24h - Joukkueita: 7 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 12:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (6) Baltu lokys

Tomas Jasinevicius, Audrius Rudys

262

61,71,97,43,75,51,41,91,45,65,42,95,81,50,64,30,90,94,54,80,44,34,84,74,24,31,70,82,56,36,92,32,86,22,62,72,52,76,73,47,83,20,66,96,21

23:13:37.
(11:13:37)
262
2. (4) Painuan Jyske

Jaakko Tähtinen, Heikki Hihnala

211

25,81,95,42,65,45,91,41,51,75,97,71,61,57,83,47,63,73,86,32,92,36,66,96,74,84,34,44,80,54,94,30,90,50,21

22:21:58.
(10:21:58)
211
3. (5) Ö-maajoukkue

Arttu Laaksonen, Simo Siltanen, Mikko Lindberg

190

83,25,81,50,64,30,90,94,54,80,44,60,70,82,56,92,32,22,62,72,52,76,73,86,47,20,66,96,24,31,74,84,21

22:07:16.
(10:07:16)
190
4. (7) Pelikassit

Jani Heikkilä, Jaakko Vuorenmaa

129

50,34,44,80,54,94,90,64,81,95,42,65,77,85,91,41,51,75,71,61

12:12:24.
(00:12:24)
129
5. (2) #matinaktiivilomat

Kalle Mandelin, Matti Rutanen

122

50,84,74,31,24,96,66,36,92,20,83,93,33,97,71,51,41,91,45,81,25

18:19:30.
(06:19:30)
122
6. (1) Iloiset Hillerit

Juho Toivola, Harri Länsipuro

0

DNS 0
7. (3) Raivojuoksijat

Manu Humppi, Tommi Sorvoja

0

DNS 0



Naiset avoin - Joukkueita: 2 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 12:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (8) Rasti-Sorsat

Kaisa Kurvinen, Essi Kostiainen

174

71,84,74,96,66,36,56,82,92,32,86,73,63,47,83,93,57,61,97,75,51,41,85,91,45,81,25

22:39:38.
(10:39:38)
174
2. (9) Riemukömpijät

Ulrika Kamila, Tiia Keltamäki, Kati Korpi-Kaija

0

DNF 0



Seka avoin - Joukkueita: 2 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 12:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (10) Suunta-Sepot

Jaakko Mäkelä, Anu Uhotoinen

248

25,81,95,42,65,45,91,41,51,75,97,71,61,57,83,93,47,63,73,86,32,92,82,56,36,66,96,74,84,34,90,44,80,54,94,30,40,55,64,50,21

23:50:50.
(11:50:50)
248
2. (11) Herjalat 

Jari Jokela, Elina Jokela

153

51,75,43,97,33,67,35,93,83,20,92,56,36,66,96,24,31,74,84,50,81,95,65,45,91,41

23:32:00.
(11:32:00)
153



Miehet alle 23 vuotta - Joukkueita: 1 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 12:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (12) Northern Adventure Team

Lauri Heinaro, Jerry Aunula, Lauri Hollo

208

32,84,34,44,80,54,94,90,64,81,95,42,65,45,91,41,51,43,67,93,83,47,63,73,86,92,36,66,96,46,57,61,30,75

22:01:12.
(10:01:12)
208









Miehet 40+ - Joukkueita: 7 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 12:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (18) Free Adventure

Mikko Vapa, Marko Vapa

241

84,74,96,66,20,83,57,61,71,97,75,43,67,35,93,87,53,63,47,86,73,76,52,72,62,22,32,92,56,82,70,60,44,80,54,94,90,50,23

23:48:30.
(11:48:30)
241
2. (13) ELBRUS FOREVER!

Pärtel Piirimäe, Reigo Lehtla

238

41,91,45,25,81,95,42,65,77,85,51,61,71,97,43,33,67,35,93,83,47,63,73,86,32,92,36,66,96,46,74,84,34,44,80,54,94,90,50

23:43:55.
(11:43:55)
238
3. (17) Dark Men of Turku - Turun Metsänkävijät

Marko Orell, Timo Lainema

182

61,71,97,43,75,51,41,91,85,77,65,95,81,50,64,90,94,80,44,60,70,82,92,66,96,21,54

21:46:55.
(09:46:55)
182
4. (15) Miehet Pihalla

Marko Aaltonen, Jouni Oikarinen

159

80,25,30,34,40,41,43,44,50,51,54,61,64,71,75,81,85,91,90,84,94,95,97,42,65,77

20:36:50.
(08:36:50)
159
5. (16) Joutjärven Jarru

Mika Falk, Tommi Rättö

153

50,64,30,90,94,54,80,44,60,31,24,96,74,84,61,71,97,75,51,41,85,91,45,81,25

20:22:00.
(08:22:00)
153
6. (14) Tuuripellet

Timo Pohjakallio, Jussi Vanhanen

0

DNF 0
7. (29) Azimuts OK

Peteris Mamedovs, Dainis Bormanis

0

DNS 0



Naiset 40+ - Joukkueita: 5 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 12:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (20) Team Iida Finland

Tanja Rannila, Anne Polso

201

25,45,91,77,65,42,95,81,50,64,30,90,54,80,44,31,24,74,84,21,96,66,20,83,93,35,67,97,71,61,87,85,94

23:05:26.
(11:05:26)
201
2. (21) Ylläksen Rasti 1

Emma Kärävä, Kaisa Reinius

165

41,51,75,43,67,93,83,20,66,96,74,84,21,61,50,90,94,64,81,95,65,45,91,85,25,35,42

21:30:28.
(09:30:28)
165
3. (23) A&J

Annu Määttä, Johanna Yrjänheikki

133

21,46,66,96,82,56,92,32,47,83,93,97,71,61,25,81,95,45,91,85,41

20:17:50.
(08:17:50)
133
4. (19) Team MaHa

Marika Damskägg, Hanna Bister

116

41,51,75,43,97,71,61,21,74,84,25,81,95,42,65,77,85,91,45

22:34:23.
(10:34:23)
116
5. (22) Nastolan Terä's Sisters

Satu Juurakko, Sari Hautala

97

25,81,95,42,65,77,85,91,41,51,75,43,97,71,61,21

18:01:40.
(06:01:40)
97



Seka 40+ - Joukkueita: 8 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 12:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (24) OK Jockis

Esa Jokioinen, Emmi Jokioinen

174

25,81,95,42,65,77,85,91,41,51,75,71,97,43,35,87,93,83,47,73,86,32,92,36,66,96,21,67

23:08:24.
(11:08:24)
174
2. (25) Pirunvuoren Ponnistus

Kai Törmikoski, Tarja Törmikoski

170

50,64,30,90,94,54,80,44,34,84,74,96,66,20,83,57,61,71,97,43,75,51,41,85,91,45,81,25

20:39:30.
(08:39:30)
170
3. (31) Total Balalaika Show

Minttu Mustonen, Pontus Backlund

162

61,71,97,75,43,51,41,91,45,65,95,81,25,50,64,30,90,94,54,80,44,31,24,74,96,66,46,21

22:36:44.
(10:36:44)
162
4. (27) Huvikseen retkellä

Heli Mikkola, Tapani Mikkola, Mårten Lampen

157

61,71,97,43,75,51,85,41,91,45,77,65,42,95,81,50,64,30,90,94,54,80,44,34,84

22:55:16.
(10:55:16)
157
5. (30) MahtiTiimi

Pekkola Annika, Mulari Valtteri

87

50,90,94,40,64,81,25,45,91,41,21,96,66,46,61

20:36:50.
(08:36:50)
87
6. (32) Team Polkuporinat

Sari Heerman, Mikael Heerman

54

50,64,40,94,30,90,34,44,60,31,24

12:03:00.
(00:03:00)
54
7. (26) TÄH!

Eeva-Liisa Salonen, Velipekka Raes

50

51,41,75,43,93,83,57,61,21

10:52:00.
(22:52:00)
50
8. (28) Hippoksen Maratonkerho

Anne Kiljunen, Kimmo Kaario

0

DNF 0



Miehet 55+ - Joukkueita: 1 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 12:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (33) SuksittaSuolle

Tarmo Lehtilä, Kari Härkönen

113

96,25,81,95,65,45,91,41,84,74,66,83,93,97,71,61,21

22:21:42.
(10:21:42)
113



Naiset 55+ - Joukkueita: 2 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 12:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (35) Harrastelijat

Aino Leppänen, Raija Lappeteläinen

115

41,85,91,45,65,42,95,81,25,61,97,71,57,46,66,96,74,84

22:52:06.
(10:52:06)
115
2. (34) Nastolan Terä 1

Arja Rantalainen, Tuija Rantalainen

106

25,81,95,42,65,45,91,85,41,51,75,71,57,61,21,64,97,50

22:37:20.
(10:37:20)
106



Seka 55+ - Joukkueita: 3 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 12:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (36) Team Tilda

Einar Luup, Päivi Kärkkäinen

171

41,51,85,91,45,65,42,95,81,64,50,30,90,94,54,80,44,34,84,74,96,66,20,83,93,57,61,21

23:02:30.
(11:02:30)
171
2. (37) Nopsakoivet

Nurminen Jouni, Riikka Kaipia

139

61,71,97,43,75,41,85,91,45,65,42,95,81,25,50,34,90,94,54,80,44,74,21

21:41:06.
(09:41:06)
139
3. (38) Festina Lente Pro

Sulev Kuiv, Marje Viirmann

0

DNS 0






Naiset 65+ - Joukkueita: 1 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 12:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (39) Laineet

Maarit Laine, Tuire Laine

27

61,57,83,20,66

22:37:39.
(10:37:39)
27






8h rogaining - Joukkueita: 4 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 22:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (41) Limingan pyöräpaja

Mikko Paakkolanvaara, Anna-Riikka Lithovius

96

61,71,97,43,75,51,85,41,91,45,25,81,50,64,90,34

7:47:41.
(05:47:41)
96
2. (43) Kairan kulkurit

Teemu Haavisto, Juho Friman

78

84,74,96,66,20,83,47,63,73,32,92,36,46,21

7:57:31.
(05:57:31)
78
3. (44) Holmin Karhut

Riikka Luoto, Anneli Mäki-Äijö, Janika Imeläinen, Marika Semi

61

61,71,97,43,75,51,41,91,81,25

6:15:01.
(04:15:01)
61
4. (45) Ruskon Ketterät

Annika Aspegren, Mari Sorvisto

57

21,61,71,97,43,75,51,41,91,45

7:23:38.
(05:23:38)
57



4h rogaining - Joukkueita: 9 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 22:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (49) Öö

Janne Kotaniemi, Heidi Komu

63

61,71,97,75,51,41,85,91,45,25,21

3:57:52.
(01:57:52)
63
2. (47) Suunta-Sussut

Susanna Voipio, Merja Santaniemi

61

61,71,97,75,51,41,91,45,25,81

3:47:33.
(01:47:33)
61
3. (53) Team Arkalokki

Ilkka Heinonen, Karoliina Heinonen

57

61,71,97,43,75,51,41,91,45,25

3:58:10.
(01:58:10)
57
4. (48) Rogit PiMut

Elina Pietarinen, Kirsi Mustonen

50

41,85,51,75,43,97,71,61

3:51:12.
(01:51:12)
50
5. (46) Paikkaan orientoituneet

Riikka Perasto, Juuso Hakala, Niilo Liuhto

49

25,81,95,45,91,85,41,51

3:56:20.
(01:56:20)
49
6. (51) Sopuisat Siilit ja Pesue

Elina Piirainen, Jussi Kallioniemi

32

61,51,41,91,45,41

3:43:41.
(01:43:41)
32
7. (50) Team Hukka

Joona Vuorenmaa, Suvi Vuorenmaa

25

21,96,66,46,46

3:33:09.
(01:33:09)
25
8. (54) Luppo

Niina Lindqvist, Tuomo Kuosmanen

23

50,64,30,90

4:07:17.
(02:07:17)
23
9. (52) Wild Catz

Eva Piirimäe, Rita Siniväli

0

DQF 0






MTB Rogaining, 8h - Joukkueita: 4 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 15:30:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (56) Free Adventure

Sari Orvola, Kai Ojala

149

61,57,67,35,87,93,53,23,83,47,63,20,66,96,36,98,82,78,50,81,95,38,88,45,41,21

7:28:10.
(22:58:10)
149
2. (57) Laataksen Kahlaajat

Markus Pessa, Jussi Herttuala

133

50,34,44,80,54,94,30,40,64,81,95,38,88,48,85,41,51,75,43,97,71,61,25,21

7:57:10.
(23:27:10)
133
3. (42) Hiiltomiehet 2

Simo Klemettinen, Pihla Häkkinen

111

21,61,67,35,87,93,23,53,83,47,98,82,78,96,50,64,81,25,41

7:47:15.
(23:17:15)
111
4. (55) Hiiltomiehet

Kaarina Nurminen, Ilkka Nurminen

95

25,81,95,38,45,91,88,48,85,41,51,75,97,71,61,21

6:22:37.
(21:52:37)
95



MTB Rogaining yö, 8h - Joukkueita: 1 kpl, * Lähtöaika: 2021-07-15 22:00:00
Position Team
Team members
ControlPoints Finishtime Penalty points Result / Points
1. (58) Team100

Valtteri Toivonen, Tommi Sillanpää

120

61,71,97,67,35,87,93,23,53,83,47,20,66,96,36,98,82,78,24,50,21

7:48:22.
(05:48:22)
120